KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13568566
*
nr 1356 8566
Gustaf Rosengren
(1893-1963), Sverige
Oljemålning, Fiskebåt, Lofoten. Signerad. Olja på duk, 51x 68 cm
Gustaf Rosengren, född 1893 i Piteå, död 1963, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2020
kl 20:17:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 18:57:23
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gustaf Rosengren
Gustaf Rosengren, född 1893 i Piteå, död 1963, svensk målare.
Läs mer om Gustaf Rosengren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskebåt fiskebåtar gustaf rosengren lofoten marin marinmotiv marinmålning motiv från lofoten norge olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:55
*
Gustaf Rosengren
Gustaf Rosengren, född 1893 i Piteå, död 1963, svensk målare.
Läs mer om Gustaf Rosengren
nr 1356 8566
Gustaf Rosengren
(1893-1963), Sverige
Oljemålning, Fiskebåt, Lofoten. Signerad. Olja på duk, 51x 68 cm
Gustaf Rosengren, född 1893 i Piteå, död 1963, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/10 18:57:23 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gustaf Rosengren
Gustaf Rosengren, född 1893 i PiteÃ¥, död 1963, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Gustaf Rosengren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskebåt fiskebåtar gustaf rosengren lofoten marin marinmotiv marinmålning motiv från lofoten norge olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:55